A föld egynapi légiforgalma közel egy percbe sűrítve
Egyik olvasónk, Varga Károly Árpád találta meg a világhálón és küldte el ezt a videót, ahol a világ összes jelentős légi járatának 24 órás megfigyelését összesűrítették alig több, mint egy percbe
A sárga színű repülőgépek földhöz viszonyított mozgásának 24 órás megfigyelésével egyidőben tanúi lehetünk a napfény mozgásának is.
Az űrből a légi forgalom úgy látszik, mintha egy szorgos méhkas lenne.
Ahogy a föld forog, jobbról bal felé haladva, felkel a nap és a nappal tolódik balra, majd megjelenik a jobb oldalon az este, amikor a repülőforgalom csökken.
A nap földre vetett sugaraiból megállapítható, hogy a megfigyelés idején nyár volt az északi féltekén. Lehet látni, hogy egészen fönt északon nem teljesen nyugszik le a nap, míg egészen délen nem teljesen kel fel.
Korábbi anyagunk:
Óriások hazánk felett
Ajánlott link:
A flightradar24.com – élő közvetítés Európa légiforgalmáról
Címkék: polgári repülőgép ujdonságok videó
balog bernadett
2010. november 18. @ 19:48
tetszik
Németh Andrea
2010. november 18. @ 20:21
Érdekes…Nem is gondolná az ember, hogy milyen forgalom játszódik le 1 nap alatt a felhők között.Nagyszerű video.Köszönjük Károly.
Fodor Ferencné
2010. november 19. @ 14:39
Szeretem az ilyen érdekes felvételeket, örülök, hogy rátaláltam. Szeretnék több ilyennel találkozni az interneten.
Gizyanyus
István
2010. november 19. @ 16:43
A videó több mint érdekes .
Láthatóvá teszi a föld pusztulásának egyik okát.
Vajon hány tartálykocsi üzemanyag éghetett el ez idő alatt?
Repülni jó » Az európai légiközlekedés biztonságáról
2011. január 26. @ 17:49
[…] anyagaink: A föld egynapi légiforgalma közel egy percbe sűrítve Vulkáni hamu és repülés […]
Repülni jó » SkyCourt építése képekben
2011. március 23. @ 19:06
[…] Ajánljuk videónkat a föld egynapi légiforgalmáról […]